O mne

Volám sa Martina, každý ma volá Maťa a mám 20 rokov. To by k predstavovaniu asi stačilo.
Nie?
Tak fajn.

Som v znamení blíženca. Narodila som sa cez prvý letný deň, počas letného slnovratu presne (na deň!) 9 mesiacov po svadbe mojich rodičov. Takže som unikátna v každom smere O:)
Kamarát sa mi večne smeje, aká som skromná, no ale môžem ja za to, že som proste fakt vtipná, chytrá, milá a ešte k tomu pekná? V tom som ja proste úplne nevinne.
Som však aj riadne lenivá, tvrdohlavá a nechcete sa so mnou hádať, lebo aj tak mám (skoro) vždy pravdu (aby som nepreháňala, poviem, že v tak 90% prípadoch). A hoci to tak nie vždy vyzerá, ja som vlastne úplne nekonfliktný človek!
Taktiež keď niečo chcem, viem si ísť za tým a idem aj cez mŕtvoly. Len to za to musí stáť, aby som do toho investovala energiu. Čo sa teda očividne nestáva veľmi často.
Žiaľ, ešte absolútne netuším, čo od života chcem.

Vyštudovala som reklamnú tvorbu na Strednej umeleckej škole v Trenčíne, potom som prešla na FMK v Trnave, odbor media relations/vzťahy s médiami, ale to som po necelom roku nechala tak, pretože to nebolo to, čo som chcela.
Takže som šla pracovať do Švédska... vydržala som dva mesiace. Ups.
Nevadí, pôjdem zas niekde inde.
Aj tak som vždy chcela cestovať. Zatiaľ som toho moc nepocestovala, bola som len v Čechách, Maďarsku a Švédsku, ale mám dlhý zoznam krajín, ktoré by som chcela navštíviť. UK, USA (New York, Los Angeles, Orlando), Island, Francúzsko, Grécko, Rumunsko, Nórsko, Fínsko, Nový Zéland, Japonsko,... a znova Švédsko, lebo je to krásna krajina a vďaka práci som z nej nič nevidela.

Toto sa vraj na mňa dokonale
hodí... 
A teraz relevantné informácie k blogu. Čítať som sa naučila cez letné prázdniny pred prvou triedou a odvtedy čítam skoro stále. Keď sa mi chce. A tak. Prečítala som už stovky kníh. Mojou srdcovkou už odmalička je Harry Potter.
Nezameriavam sa na určitý žáner - čítam čokoľvek, čo ma dokáže zaujať. Hoci nájsť niečo také je občas dosť ťažké. V poslednej dobe sa však snažím čítať čo najviac kníh, ktoré nie sú YA. Zdá sa, že tých som sa už akosi presýtila. Asi som na ne už moc stará.

Mimo kníh je mojou druhou najobľúbenejšou vecou hudba. Neprežila by som bez nej, potrebujem ju k životu rovnako ako vodu či vzduch. Opäť... mám veľmi široký záber toho, čo počúvam, nestarám sa o žánre. A milujem muzikály. Môj najobľúbenejší je Fantóm opery. K tomu aj soundtrack poznám naspamäť.
Tiež milujem spev. Spievam vždy a všade. Vôbec tým neleziem každému na nervy. Jeden semester som bola aj v školskom spevokole, ale inak som žiaľ nikdy nechodila na žiadne hodiny spevu a spievala si len doma. Rodičia sú z toho vždy nadšení.

To je z mojej strany asi všetko. Ak by ste mali na mňa akékoľvek otázky, pokojne sa pýtajte. Či už v komentároch, na Facebooku, cez mail...

Kontakty na mňa
E-mail - strakovmaa@gmail.com
Facebook - Maťa Straková
Goodreads - Maťa Straková
Knižný Instagram - mata.books
Osobný Instagram - mata.strakova 
Twitter - @MataStrakova
Serialzone Maťa Straková

(Aktívne používam len mail, FB a GR. Občasne Instagram.)

Komentáre